Nattsangertelling i Vestfold 2004

 

Rapporter observasjoner hit

 

Resultater 20.juli:

Vaktel  11                     

Åkerrikse  4              

Vannrikse  4                

Myrrikse  1                  

Nattravn  4 

Nattergal  168

Gresshoppesanger  3

Sivsanger  9

Rørsanger  120

Myrsanger  92

Rosenfink  10

 

 

Kun syngende individer skal registreres.

 

Vaktel

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Horten Borrevannet 3.mai 1 Kjetil Johannessen
Re Ramnes kirke 11.juli 3 Svein Andersen, Svein-Ole Jøransen
Tønsberg Slagendalen 31.mai 1 Christian Lie
Stokke Stein 18.juli 1 Arvid Sørby
Stokke Kile 7.juli 1 Gunnar Hagelund
Stokke Gjein 8.juni 1 Anders Hangård
Larvik Bøvre 20.juli 2 Anders F. Mæland
Larvik Klåstadkilen 5.juli 1 Martin Lohne

 

Åkerrikse

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Sande Skjøl vestre 2.juni 1 Frode Nordang Bye
Re Ramnes kirke 10.juni 1 Svein Andersen
Tønsberg Slagendalen 31.mai 1 Christian Lie
Stokke Stein, retn. Akersvannet 30.mai 1 Arvid Sørby

 

Myrrikse

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Stokke Gjennestadvannet 15.mai 1 Johnny Karlsen

 

Vannrikse

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Horten Borrevannet 24.april 3 Henning A. Johansen
Stokke Gjennestadvannet 11.mai 1 Johnny Karlsen

 

Nattravn

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Svelvik Knem 2.juni 1 Frode Nordang Bye
Andebu Øvre Heivann 3.juli 1 Andreas Winnem
Larvik Damvann 18.juni 1 Arvid Sørby, Gunnar Hagelund
Larvik Tanum kirke (sør for) 17.juni 1 Kjetil Johannessen

 

Nattergal

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Sande Gunnestad 2.juni 1 Frode Nordang Bye
Sande Sando 2.juni 1 Frode Nordang Bye
Sande Bjerkøymoloen 2.juni 2 Frode Nordang Bye
Svelvik Bokerøya 2.juni 1 Frode Nordang Bye
Hof Bergsvannet, Vassås 8.juni 1 Hallvard Holtung
Re Hegna, Fon 30.mai 1 Hallvard Holtung
Re Holtung, Fon 18.mai 1 Hallvard Holtung
Re Vold/Lefsaker, Undrumsdal 30.mai 2 Knut Grytnes
Re Kjerran-gårdene 30.mai 1 Knut Grytnes
Re I bekk ø. for Undrumsdal kirke 5.juni 1 Knut Grytnes
Horten Borrevannet 12.juni 39 Henning A. Johansen, Ivar Lundstad, Fred Christoffersen
Horten Røremark 1.juni 3 Knut Grytnes
Horten Karljohansvern 28.mai 2 Frank E. Klever
Horten Langgrunn 20.mai 2 Henning A. Johansen
Horten Hallingstad, Borre 16.mai 1 Arne Elvestad
Horten Borrehaugene 20.mai 1 Henning A. Johansen
Horten Steinbrygga, Borre 20.mai 1 Andrew W. Clarke
Horten Mastebakke, Borre 20.mai 1 Andrew W. Clarke
Horten Langmyra, Skoppum 14.mai 1 Jan Otto Andersen
Horten Rygland 6.juni 3 Fred Christoffersen
Horten Møllerdammen, Skoppum 19.mai 1 Kjetil Johannessen
Horten Paulidalen 10.juni 1 Fred Christoffersen
Horten Idrettsbanen, Nykirke 27.mai 1 Ivar Lundstad
Horten Adalsbekken, syd for Rabrua 5.juni 2 Knut Grytnes
Tønsberg Ilene  31.mai 10 Christian Lie
Tønsberg Slagendalen 31.mai 20 Christian Lie
Nøtterøy Østre Bolærne 8.juni 1 Kjetil Johannessen
Tjøme Ødekjær, kommuneskogen 23.mai 1 Terje Kristiansen
Tjøme Moutmarka 31.mai 15 Haakon F. Stenersen
Tjøme Hvasser 7.mai 6 Håkon Stenersen
Tjøme Store Færder 16.mai 8 Trond Nilsen
Stokke Fossnesdammen 13.juni 2 Frode Omland
Stokke Gjein 8.juni 1 Anders Hangård
Stokke Melsombekken, skolen-Akersv. 4.juni 6 Arvid Sørby
Stokke Åmot, v/E18 30.mai 1 Arvid Sørby
Sandefjord Lastelandet, Goksjø 31.mai 1 Frode Omland
Larvik Storelva (mellom Åsrum og Fjære) 5.juni 1 Frode Omland
Larvik Klåstadkilen 28.mai 5 Finn Hauge
Larvik Vikerøya 28.mai 1 Finn Hauge
Larvik Svenner 22.mai 1 Martin Lohne
Larvik Eineren 17.juni 2 Kjetil Johannessen
Larvik Bergselva, Brunlanes 29.mai 5 Geir Klaveness
Larvik Manvik 17.juni 2 Kjetil Johannessen
Larvik Mølen 9.mai 5 Geir Klaveness
Larvik Sørskogen-Nevlungstranda 9.mai 3 Geir Klaveness

 

Gresshoppesanger

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Stokke Gjennestadvannet 8.juli 1 Trond Ove Stakkeland
Tjøme Tjøme radio 3.juni 1 Jan Erik Berglihn
Larvik Mølen 6.mai 1 Knut Arne Monrad

 

Sivsanger

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Sande Sando 2.juni 1 Frode Nordang Bye
Horten Borrevannet 7.mai 2 Kjetil Johannessen
Horten Røremark 8.juni 2 Fred Christoffersen
Tønsberg Ilene  31.mai 1 Christian Lie
Tjøme Moutmarka 7.mai 1 Kjetil Johannessen
Stokke Gjennestadvannet 6.juni 1 Arvid Sørby
Sandefjord Lahellebukta 16.juni 1 Frode Omland

 

Rørsanger

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Svelvik Bokerøya 2.juni 3 Frode Nordang Bye
Sande Sando 2.juni 1 Frode Nordang Bye
Hof Grennesvannet, sørenden 13.juni 1 Frode Omland
Hof Eikenesvannet 8.juni 1 Hallvard Holtung
Holmestrand Mulvika 10.juni 2 Fred Christoffersen
Horten Borrevannet 12.juni 22 Fred Christoffersen, Henning A. Johansen
Horten Karljohansvern 29.mai 1 Trond Korsgård
Horten Røremark 7.juni 12 Fred Christoffersen
Horten Løvøya 12.juni 3 Henning A. Johansen
Tønsberg Blixekilen 21.juni 1 Stig Eide
Tønsberg Ilene 21.juni 3 Stig Eide
Tønsberg Ollekilen, Ilene 6.juni 12 Stig Eide, Anders Hangård, Tommy Larsen
Tønsberg Presterødkilen 2.juni 27 Anders Hangård, Stig Eide
Tjøme Kolabekkilen 8.juni 2 Anders Hangård
Tjøme Havna (nord for) 31.mai 2 Haakon F. Stenersen
Tjøme Moutmarka 31.mai 2 Haakon F. Stenersen
Tjøme Hvasser syd 30.mai 1 Haakon F. Stenersen
Stokke Gjennestadvannet 8.juni 2 Anders Hangård
Andebu Gallisvannet 6.juni 2 Arvid Sørby
Sandefjord Oksverpet, Goksjø 8.mai 1 Arve Sommero
Sandefjord Nesbukta, Goksjø 18.mai 2 Frode Omland
Sandefjord Kastet 13.juni 2 FrodeOmland
Sandefjord Lahellebukta 14.mai 1 Martin Lohne
Larvik Vittersentjern, Tjølling 28.mai 6 Finn Hauge
Larvik Klåstadkilen 21.juni 5 Knut Arne Monrad
Larvik Eineren 17.juni 1 Kjetil Johannessen
Larvik Hummerbakke 17.juni 2 Kjetil Johannessen

 

Myrsanger

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Sande Stensrud 2.juni 1 Frode Nordang Bye
Sande Lærum 2.juni 2 Frode Nordang Bye
Sande Skjøl 2.juni 1 Frode Nordang Bye
Sande Bjerkøymoloen 2.juni 1 Frode Nordang Bye
Holmestrand Mulvika 10.juni 3 Fred Christoffersen
Horten Borrevannet 12.juni 20 Henning A. Johansen, John F. Karlsen
Horten Røremark 8.juni 2 Fred Christoffersen
Horten Langgrunn 7.juni 1 Andrew W. Clarke
Horten Bruserødkrysset 10.juni 1 Fred Christoffersen
Re Knudstad, Undrumsdal 8.juli 1 Ivar Lundstad
Tønsberg Slagendalen 9.juni 15 Anders Hangård
Tønsberg Jarlsberg Flyplass 6.juni 4 Stig Eide, Anders Hangård, Tommy Larsen
Tønsberg Ilene  31.mai 4 Christian Lie
Tønsberg Presterødkilen 6.juni 6 Stig Eide, Anders Hangård, Tommy Larsen
Nøtterøy Borgheim  8.juni 1 Anders Hangård
Nøtterøy Rosanes 8.juni 1 Anders Hangård
Tjøme Hvasserkilen 31.mai 1 Haakon F. Stenersen
Tjøme Fyn 1.juni 1 Haakon F. Stenersen
Tjøme Moutmarka 31.mai 3 Haakon F. Stenersen
Tjøme Tjøme radio 3.juni 2 Jan Erik Berglihn
Stokke Arnadal 18.juni 2 Arvid Sørby
Stokke Gjein 8.juni 3 Anders Hangård
Stokke Skjelbred 16.juni 2 Frode Omland
Stokke Melsombekken 4.juni 1 Arvid Sørby
Stokke Åmot, v/E18 30.mai 1 Arvid Sørby
Sandefjord Nesbukta, Goksjø 31.mai 1 Frode Omland
Sandefjord Lahellebukta 6.juli 1 Martin Lohne
Sandefjord Søndre Holmen 5.juni 1 Frode Omland
Larvik Skisaker 5.juni 1 Frode Omland
Larvik Hem (v. for Hemkrysset) 5.juni 1 Frode Omland
Larvik Holone 20.mai 1 Harald Holone
Larvik Klåstadkilen 21.juni 2 Knut Arne Monrad
Larvik Svenner 20.mai 1 Øyvind Egeland
Larvik Eineren 17.juni 2 Kjetil Johannessen
Larvik Mølen 7.mai 1 Knut Arne Monrad, Vidar Heibo m.fl.

 

Rosenfink

Kommune Lokalitet Dato Antall Observatør
Horten Borrevannet 27.mai 1 Øystein Mortensen
Horten Hvarnestangen 3.juni 1 Ivar Lundstad
Horten Falkenstensdammen 27.mai 1 Fred Christoffersen
Horten Røremark 26.mai 1 Fred Christoffersen
Horten Karljohansvern 6.juni 1 Svein Andersen m.fl.
Tjøme Moutmarka 31.mai 2 Haakon F. Stenersen
Tjøme Fyn 1.juni 1 Haakon F. Stenersen
Larvik Åsrumkrysset 19.mai 1 Håkon Meyer, Anne Grethe Berg
Larvik Svenner 27.mai 1 Geir Inge Ruud m.fl.

 

Nattsangere i Vestfold 2003